Najnowsze laptopy używają baterii litowo-jonowych. Generalnie żywotność baterii laptopa wynosi od dwóch do pięciu godzin. Ale jeśli laptop jest używany bardzo intensywnie, wydajność baterii może się zmniejszyć do zaledwie jednej godziny. Substancji chemicznych, które są stosowane wewnątrz akumulatora zwykle są zdegenerowane, kiedy zauważamy że żywotność baterii spada.

 

  Jeżeli w swoim laptopie zauważamy takie oznaki, oznacza to że bateria powinna być wymieniona na nową. Akumulatory litowo-jonowe do laptopów mogą żyć naprawdę długo. Od jednego do pięciu lat! Końcowy wynik jaki uda nam się osiągnąć zależy od tego, w jak dużym stopniu bateria jest wykorzystywana. Najważniejszą rzeczą w trosce o baterie jest fakt, aby nie pracować na baterii kiedy korzystamy z zasilania sieciowego.

  Jeśli odnowić swój laptop, jedną ze skutecznych metod jest kupno nowej baterii. Baterie produkowane są przez wiele firm. W sprzedaży dostępne są zarówno baterie oryginalne, jak i ich tańsze zamienniki. Wybór odpowiedniej baterii zależy tylko i wyłącznie od zasobności naszego portfela, w mniejszym stopniu od ich dostępności na rynku.