Wreszcie sprawiłeś sobie super Acera! Jesteś nim tak zafascynowany, że wciąż go nosisz przy sobie, kładziesz do łóżka, jesz i pijesz w jego towarzystwie, nie dajesz mu chwili wytchnienia. Jak myślisz, długo będzie to znosił? Najpopularniejszym błędem użytkowników jest jedzenie i picie podczas pracy na laptopie. Efekt- okruchy pod klawiaturą i uszkodzenie podzespołów wylaną kawą.

  Kolejnym złym nawykiem jest zabawa touchpad’em, zastępującym mysz. Przesuwanie po nim przedmiotami o ostrych krawędziach spowoduje konieczność jego wymiany. Matryca, to także element zasługujący na ostrożność. Nie wolno jej zamykać, ani otwierać na siłę. Może bowiem ulec stłuczeniu i wylaniu, a jej wymiana jest kosztowna. Nie służy jej także wysoka temperatura, która może spowodować nieodwracalne zmiany.

  Na koniec – należy zwrócić uwagę na swobodną cyrkulację powietrza w laptopie. Położenie go w pościeli lub na kocu blokuje swobodny dopływ powietrza przez otwory wlotu i kończy się przegrzaniem procesora i oczywiście zawieszeniem komputera.