Producenci sprzętu elektronicznego starają się za wszelką cenę ograniczyć pobór mocy swoich nowych urządzeń. Nie inaczej jest również, jeśli chodzi o laptopy i jego podzespoły. Jednym z głównych jest na przykład dysk twardy. Bez którego obecnie żaden laptop się nie obejdzie. To wszak na nim są przechowywane wszelkiego rodzaju dane, na których użytkownik pracuje i które są mu potrzebne.

  Dyski SSD jest to dość nowy wyrób a co za tym idzie ma bardzo spore możliwości. Firma Corsair wyprodukowała dysk, który zużywa zaledwie 0,7 W energii podczas swojej pracy. Stał się dzięki temu jednym z oszczędniejszych nośników w swojej klasie. Praca tego typu dysku jest dosyć stabilna i wystarczy także dodać, że obudowa aluminiowa, w jaką został zapakowany nagrzewa się do trzydziestu czterech stopni Celcjusza. Jest to bardzo nieznaczny wynik gdyż dysk wówczas pracował w bardzo wymuszonym i szybkim trybie. Dzięki swoim dobrym parametrom firma swój wyrób wycenia również dość wysoko gdyż na około osiem-dziewięć złoty za 1 GB pamięci.

  Dysk taki polecany jest użytkownikom laptopów, którzy posiadają również komputer stacjonarny gdyż firma oferuje także ramki. Dzięki nim właśnie możemy w łatwy sposób wymontować dysk z laptopa i zamontować go do komputera stacjonarnego w celu na przykład przeniesienia danych. Podsumowując dysk SSD może być bardzo dobrą alternatywą dla klasycznych dysków. Uwagę na nią powinni zwrócić użytkownicy, którzy posiadają dość dużą ilość danych i chętnie się nimi z innymi wymieniają.