Jeśli chodzi o instalowanie Windows 7 to nie różni się ona specjalnie od poprzednich edycji systemu Windows. Edycja tego systemu różni się głównie od Visty trochę poprawioną wydajnością przez co jej instalacja jest o wiele szybsza. Co najgorsze tak samo jak w poprzednich systemach z tej rodziny nie mamy wpływu na komponenty instalowane przez system. Następną zmianą jest ograniczenie potrzebnych restartów komputera do jednego po prawie całościowej instalacji systemu. Po restarcie następuje tylko końcowa konfiguracja sterowników, które w większości zostaną zainstalowane przez system.

  Dzięki temu my oszczędzamy naprawdę bardzo dużo czasu. Co ważne sterowniki posiadane przez system są w większości przypadków bardzo poprawne i nie zachodzi potrzeba uaktualniania ich ze stron producentów. Kolejnymi zmianami jest ładniejszy wygląd instalatora co wręcz musiano zmienić ponieważ wszystkie poprzednie już obrzydły. Dzięki tym zmianom oraz uproszczeniu samej procedury już naprawdę nie trzeba mieć nic wspólnego aby zainstalować system bez podziału na partycję ani bez ustawień zaawansowanych.

  Tego rodzaju ustawienia owszem oczywiście są dostępne jednak nie wymagane do poprawnej instalacji systemu co z pewnością ucieszy nie jednego podstawowego użytkownika komputerów. Więc jeśli masz możliwość instalacji tego systemu lub też instalacji starszej wersji a Twój komputer spełnia najnowsze standardy nie powinieneś się zastanawiać. Ułatwisz sobie życie w znacznym stopniu. Dlatego też osobiście polecam Windows 7.