Wraz z pojawieniem się nowych technologii, laptopy stały się bardziej dostępne i w dodatku w bardziej przystępnych cenach. Producenci komputerów dokonują tak wielu osiągnięć, że to całkowicie wpłynęło na przebudowanie na rynku używanych laptopów.

Wcześniej, jeśli na rynku miałeś możliwość kupić używany laptop, to nie miałeś wyboru komputera, którego moc była wystarczająca, aby obsłużyć obciążenie oprogramowania najnowszych programów. Jednak teraz mamy dostęp do całej nowej generacji używanych laptopów, które są o wiele bardziej wydajne niż kiedykolwiek wcześniej.

Studenci, którzy są zobowiązani do stosowania zrównoważonego dysponowania budżetem, powinni kupować używane laptopy, a nie nowe, co jest dla nich znacznie bardziej opłacalne. Student lub każdy inny konsument, może teraz znaleźć używane komputery przenośne, których parametry są zbliżone do nowych. W wielu przypadkach kosztują one niewiele więcej niż połowę ceny nowego urządzenia. Dlatego taki zakup niezmiernie się opłaca. Często można zakupić używane laptopy na gwarancji.