Laptopy można ogólnie podzielić na cztery różne kategorie: biznesowe, do rozrywki, mobilne i do gier. Asus produkuje unikalne laptopy, tak aby mogły oferować innowacyjne funkcje dla całego wszechstronnego rynku. Biznesowe laptopy Asus dają wiele możliwości, aby Twoje życie zawodowe było bezpieczne i niezawodne.

Te laptopy Asus zostały zaprojektowane tak, aby mogły bezpiecznie przejść najtrudniejsze testy wytrzymałościowe. Jedną z kluczowych cech tych komputerów jest czytnik linii papilarnych i inteligentny dostęp kart. Anty wstrząsowa technologia dla dysków twardych zabezpiecza twoje dane podczas podróży. Nawet przypadkowy upadek komputera nie zaszkodzi danym. Laptop Asus z serii Business Solution zapewniają również zabezpieczenie przed kradzieżą, a także możliwość jego śledzenia w przypadku gdy ktoś go ukradnie. Seria B53 i P53 to tylko niektóre z wybitnych laptopów Asus dla biznesu. W przypadku laptopów Asus do rozrywki, to seria K i N są chyba najbardziej popularne.

Rozrywka jest szerokim rynkiem, za który wszyscy płacimy. Asus ma zatem najszerszy zakres laptopów rozrywkowych, spośród wszystkich dostępnych producentów. Ich komputery wyróżniają się niesamowitą jakością obrazu i dźwięku. Wyposażone są również w najnowsze karty graficzne, przeznaczone dla graczy gier komputerowych, a także osób zajmujących się edycją filmów wideo. Laptopy Asus do podróży to kolejny cud. Są ultra-cienkie i ultra-lekkie. Czas pracy na baterii to nawet 8 godzin! Ostatnia seria U laptopów Asus zapewnia najlepszą technologię w oszczędzaniu energii.