Modne laptopy w dzisiejszych czasach to pewnego rodzaju element mody, wyraz ekstrawagancji, prestiżu. Modne laptopy można przede wszystkim zaobserwować wśród młodzieży i nastolatków, których modny laptop, czy inny gadżet jest często istotną przepustką do konkretnej grupy rówieśników. Modne laptopy to obecnie przede wszystkim te, które są na tak zwanym „na topie”, czyli są najczęściej reklamowane i promowane, zazwyczaj są to sprzęty znanych i drogich producentów, w związku z tym ich cena również jest duża.

Dla nastolatków bycie właścicielem takiegosprzętu traktują jest najważniejszą sprawą w ich życiu, ich zdaniem ciekawe laptopy to bardzo ważny czynnik, nie da się żyć w świecie młodych ludzi, bo przecież każdy je ma, jest to wyraz bycia modnym. Ciekawe laptopy cechują się przede wszystkim ładnym wyglądem, tak jak w modzie to bywa mają często różne, jaskrawe kolory, które potrafią nawet razić w oczy.

Najlepsze laptopy posiadają mnóstwo aplikacji związanych z odtwarzaniem muzyki, oglądaniem i przetwarzaniem filmów, oraz w szczególności obsługą przeglądarek internetowych i serwisów społecznościowych.