Swego czasu laptopy były najczęściej kojarzone tylko i wyłącznie z bogatymi biznesmenami, którzy jeździli do korporacji drogimi samochodami. Dziś na szczęście sprzęt ten stał się tak bardzo powszechny, że niemal każdy może sobie na niego pozwolić. Jednak stereotypy o bogatych biznesmenach coś wniosły. Czyli inny jest teoretycznie laptop dla mężczyzny, a inny dla kobiety.

 Mężczyzna zapewne lubi mieć takie gadżety, które charakteryzują jego siłę i najlepiej jeszcze wysokie fundusze. Dlatego laptop dla mężczyzny, nie tylko musi mieć wielki ekran, bardzo wytrzymałą obudowę, a także najlepiej klawiaturę numeryczną i wszelkie najnowsze dodatki, ale przede wszystkim powinien być znanej marki.

 Nie mogą oni pozwolić sobie na zakup laptopa, który nie ma dobrych rekomendacji w najnowszych testach sprzętu. Co jak co, ale chyba każdy mężczyzna dba o to by mieć jak najlepszy samochód, komputer oraz wiele innych gadżetów, które świadczyć mają o jego nienagannym guście, wysokim prestiżu i wysokich zarobkach.