Co jest naprawdę wyjątkowego, jeżeli chodzi o Blue- ray? Między innymi to, że umożliwia zapis aż 200 GB na jednej 8- warstwowej płycie. Nic więc dziwnego, że napęd DVD stopniowo jest zastępowane przez ten istny cud technologii. Jest on po prostu znacznie bardziej zaawansowany technicznie niż DVD.

  Niektórym wydawać by się mogło, że kupienie Blue- Ray wiąże się ze znacznym przepłacaniem. Jednak biorąc pod uwagę atuty i zalety tego odtwarzacza, łatwo stwierdzić, że taki zakup może okazać się doskonałą inwestycją w przyszłość. Logiczne jest, że za jakiś czas znane i lubiane DVD będzie najzwyczajniej zbędne.

  Dlatego też warto kupić Blue- ray nie tylko ze względu na możliwości techniczne, jakie reprezentuje, ale też dla tej jednej prostej przyczyny, że w niedługim zapewne czasie DVD zostanie zwyczajnie wyparte przez Blue- ray i to na dobre. Co zatem zrobić, gdy już zdecydowaliśmy się na zakup najnowszego odtwarzacza (gdy przykładowo kupujemy laptopa), a nie chcemy przepłacać? Zdecydujmy się na zakup za pośrednictwem sklepu internetowego. Ceny mogą okazać się bowiem nawet o 20- 30% niższe, a to zdecydowane dużo.