Wraz ze wzrostem mobilnego stylu życia i pracy na odległość, laptopy rozmnożyły i stały się niemal tak powszechne, jak komputery stacjonarne. W niektórych przypadkach laptop stał się głównym komputerem w domu. Powodem popularności jest jego mobilność. Niestety, często prowadzi to do nieoczekiwanego uszkodzenia wybranych elementów.

  Ponieważ laptop został zaprojektowany do przenoszenia, jest przez to bardziej podatny na uszkodzenia. Oprócz zwykłego zużycia związanego z dźwiganiem, istnieje większe ryzyko wypadków. Przypadkowe wylanie kawy na laptopa, upuszczenie go, wstrząsy wywołane nagłym hamowaniem może spowodować poważne uszkodzenie urządzenia. Fizyczne uszkodzenia w przypadku laptopa może skutecznie go unieruchomić.

  W większości przypadków, laptop to komputer podłączony do Internetu. Z tego powodu rozsądnym jest, aby regularnie tworzyć kopie zapasowe i bezpieczeństwa danych, zapisanych na dysku. W przypadku utraty lub awarii komputera, szybko odzyskamy te dane z naszej kopii zapasowej. Narzędzia Kopia zapasowa jest dostępne w każdej wersji systemu Windows.