Osoby, które obecnie stają przed faktem, potrzeby zakupu nowego komputera przenośnego, stają nie raz przed nie małym dylematem. Przede wszystkim oprócz klasycznych laptopów mają także do dyspozycji na rynku małe i bardzo mobilne Netbooki. Który będzie dla nich najlepszy ? To zależy od potrzeb osoby. Przede wszystkim trzeba zważyć na różnice pomiędzy nimi.

  Laptop pomimo tego że jest dużo większy i cięższy od Netbooka, to jednak w większości wypadków przewyższa go wnętrzem. Laptopy na ogól mają o wiele wydajniejsze podzespoły, nie wspominając o dużo większym komforcie pisania na dużej klawiaturze i użytkowania dużego monitora.

  Osoby, które dużo pracują z różnego typu programami, muszą przede wszystkim sprawdzić ich wymagania i czy w razie wyboru netbook, w pełni im odpowiada. Netbooki pomimo tego że mniej wydajne, to są pomimo wszystko bardziej komfortowe w podróży. Nie dość że ważą ok 2 kg to w dodatku ich bateria jest w stanie wytrzymać nawet 12 h ciągłej pracy bez podłączania jej do źródła prądu, a to nie lada wyczyn. W dodatku nie jest problemem zabranie go ze sobą choćby do plecaka na zajęcie czy do praca, bo praktycznie się go nie czuje. Dlatego też wszystko tak naprawdę zależy od tego jak chcemy użytkować komputer przenośny i co jest dla nas najważniejsze.