Nie ma co ukrywać, korzystanie z myszki jest znacznie bardziej komfortowe niż używanie touchpadu. Szczególnie jeśli mówimy o korzystaniu z programów do grafiki komputerowej, wymagającej precyzyjnych ruchów. Pełnowymiarowe myszki doskonale sprawdzają się podczas pracy stacjonarnej, w biurze lub domu.

Niestety w podróży, takie myszki zajmują wiele cennego miejsca. Dodatkowym problemem jest ich dość długi kabel, utrudniający pomieszczenie laptopa w torbie. Rozwiązaniem tego dokuczliwego problemy są małe myszki, posiadające rozwijany kabel USB. Wielkość urządzenia jest o blisko połowę mniejsza niż normalnej myszy. Kabel USB może być chowany w obudowie, lub zwijany do małego zasobnika, umieszczonego tuż na początku kabelka.

Korzystanie z takich myszek polecane jest wszystkim osobom, które cenią sobie wygodę podróżowania, a także komfortowe obsługiwanie laptopa bez względu na to, w jakim miejscu się znajdują. Szukając myszy odpowiedniej dla siebie, trzeba poszukiwać tej, która jest na tyle mała by zmieściła się w naszym bagażu, a na tyle duża aby można ją było wygodnie chwycić w dłoń.