Jest ogólnie przyjętym faktem, że jedno z potencjalnych zagrożeń dla każdego urządzenia elektrycznego lub maszyny, to możliwość przegrzania się. Oświadczenie to odnosi się także do laptopa. W rzeczywistości, w porównaniu do komputera PC, laptopy są bardziej podatne na działanie wysokiej temperatury.

  W przypadku korzystania z laptopa przez długi czas, ryzyko wzrasta kilkukrotnie. Jednak nie musisz się denerwować. Można mieć pod kontrolą temperaturę, stosując się do kilku prostych wskazówek. Jedną z najbardziej skutecznych rzeczy, którą możesz zrobić aby schłodzić laptopa, jest dostosować ustawienia zasilania. Z wysokiej wydajności zmienić je do oszczędzania energii. Pozwoli to laptopowi pobierać tylko tyle mocy, ile jest wymagane do uruchamiania konkretnych aplikacji.

  Ponieważ laptop nie pracuje cały czas na maksymalnej szybkości procesora, szanse na przegrzanie się będą bardzo znikome. Pamiętaj również o utrzymaniu w czystości otworów wentylacyjnych, służących do odprowadzania ciepła z laptopa.