Jaki prezent kupić dziecku z okazji zbliżających się urodzin, imienin czy innych tego typu okazji? Niestety przyszło nam żyć w takich czasach, że rzadko kiedy uda nam się zaimponować brzdącowi i sprawić mu radość z zakupionego prezentu. Dziś triumfy święcą komputery, laptopy, konsole zarówno te stacjonarne jak i przenośne oraz całe mnóstwo sprzętu, o którym jeszcze parę lat temu nikomu się nie śniło. Faktem jest, że prócz rozrywki, której wymieniony sprzęt dostarcza, ma służyć on przede wszystkim jako jedno z podstawowych źródeł edukacji naszej pociechy.

  Szczególnie w przypadku komputerów PC oraz tzw. notebooków jest to dość istotna misja, gdyż mamy możliwość za ich pomocą bezpośredniego dostępu do internetu oraz masy stron www. Laptopy biją ostatnio rekordy popularności zarówno wśród dzieci, jak i młodzieży. Są przede wszystkim małe gabarytowo i przetransportowanie ich w dowolne miejsce nie stanowi żadnego problemu, co w przypadku poczciwego „peceta” stanowi już nie lada wyzwanie.

  Laptopy dziś produkowane w niczym nie ustępują komputerom stacjonarnym. Są równie zaawansowane technoligicznie, można grać na nich w najnowsze gry komputerowe, świetnie sprawdzają się w podróży. Dlatego też coraz więcej osób przedkłada ich zalety i funkcjonalność nad ciężkie i mało „mobilne” pecety.