Systemy do laptopów są często zmieniane, a powodem jest fakt, iż zawsze należy się zastanowić nad tym, czy aby na pewno potrzebujemy nowego systemu, czy też jednak przydatny bardziej będzie starszy. Istnieje wiele nowości, jakie pojawiają się na rynku, jednakże wiele osób pozostaje niezmiennie przy Windows XP Profesional.

  System jest wręcz banalny w obsłudze, nie jest zdjęty z księżyca niczym Linux, czy też Vista. Jeśli chodzi o rankingi Vista nie zajmuje ostatnich pozycji, jednakże Linux owszem. Kolejnym systemem, jaki jest pożądanym, jest Windows Seven. Jest to ulepszona wersja Windows XP, jaka znacznie sprawdziła się w wielu przypadkach.

  Zaczyna się ona pojawiać w sklepach zdecydowanie wypierając ostatnio modny system, jakim była właśnie Vista i Linux. Korzystanie z systemu powinno być łatwe, laptop w końcu można wszędzie ze sobą zabrać, toteż kiedy ktoś posiada Vistę, najzwyczajniej nie jesteśmy od niego uzależnieni i spokojnie możemy korzystać z właśnie naszego systemu, jakim jest któraś odmiana Windowsa.