Laptopy są bardzo cenne. Musimy na nie niezwykle uważać. Nie możemy tak po prostu z nimi chodzić po mieście. Może ktoś nam go ukraść i zmarnować wiele lat naszej ciężkiej pracy. Najgorzej mamy wówczas gdy jest to nasz laptop służbowy. Możemy mieć z tego tytułu wiele nieprzyjemności. Będziemy musieli wtedy za niego zapłacić itd.

  Osoba która nam go ukradła może nam się włamać na konto naszej pracy służbowej czy choćby na pocztę. Będziemy mieć wtedy wiele problemów. Musimy na to bardzo  uważać. Nawet w domu musimy pilnować go, ukryć w bezpiecznym miejscu. Na laptopy należy kupić futerał który będzie go chronił i dzięki któremu będziemy mogli go bezpiecznie przenosić.

  By nie dopuścić do kradzieży naszego laptopa  starajmy się z nim wychodzić z naszych domów jak najrzadziej. Jednak gdy ktoś odważy się nam go odebrać musimy wtedy niezwłocznie powiadomić policję by zapobiec tragedii. Wtedy może oni jakoś na to poradzą. Trzeba też mieć ograniczoną ufność do osób które znajdują się w pobliżu naszego laptopa.