Prostym rozwiązaniem na zmniejszanie szansy przegrzania się laptopa, jest jego wyłączanie, kiedy przez dłuższą chwilę nie będziesz go używać. Dodatkowo, chroni to również baterię, oraz zmniejsza zużycie prądu. Jeśli ciągłe włączanie i wyłączanie jest dla ciebie uciążliwe, przyjrzyj się bliżej opcji hibernacji.

Hibernacja zapisuje wszystkie otwarte dokumenty i programy na dysku twardym, a następnie wyłącza komputer. Hibernacja jest wielka, ponieważ po ponownym włączeniu maszyny, można znowu szybko wznowić swoją pracę, dokładnie w tym samym miejscu, w którym ją zakończyłeś. A to wszystko bez bez ryzyka przegrzania laptopa. Jeszcze innym pomysłem może być kupno podkładki chłodzącej, tak zwanego cooling pada.

Taka podkładka to fantastyczny sposób, aby zapobiec przegrzaniu laptopa. Jeśli zamierzasz korzystać z laptopa przez długie godziny, podkładka pomoże w jego efektywnym chłodzeniu. Przyda się także wtedy, jeśli zamierzasz korzystać z laptopa będąc w łóżku lub leżąc na kocu. Większość podkładek doskonale spisuje się w odprowadzeniu ciepła, umożliwiając lepszy przepływ powietrza na spodzie laptopa.